Лікарняни – 2023: що змінилося?

З 1 січня 2023 року набула чинності оновлена ​​редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якого уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України.

Для отримання фінансування лікарняних від Пенсійного фонду України роботодавцю, як і раніше, необхідно подати заявку-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти. 

Форма заяви-розрахунку залишилась незмінною. Умови здійснення виплат за лікарняними працівниками також не змінилися. Оплата лікарняних працює роботодавцем, як це було і раніше – 5 днів за рахунок власних коштів, починаючи з шостого дня – за рахунок страхових коштів. А у випадках лікарняних внаслідок нещасного випадку на виробництві – з 18 днів непрацездатності. 

При цьому, Закон про скорочення часу, протягом якого автори мають за поданими заявками-розрахунками надходити страхові витрати для виплати лікарням від Пенсійного фонду України. Якщо раніше Фонд соціального страхування України (ФССУ) перераховував кошти роботодавцям протягом 10-ти днів після надходження заяви-розрахунку, то Пенсійний фонд України має здійснювати таке фінансування протягом 3-х днів після надходження заяви-розрахунку.

Така заява-розрахунок розпочинаючи з 1 січня 2023 року передається до Пенсійного фонду України через особистий електронний кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг.  

Функціональний пункт меню «Заяви-розрахунки» особистого кабінету страхувальника надає можливість пошуку та перегляду заяв-розрахунків за визначеними критеріями: період реєстрації листків непрацездатності, тип заяви-розрахунку (за електронними листками непрацездатності); здійснення формування (редагування) та відправки заяви-розрахунку до Пенсійного фонду України. 

Під час формування заяви-розрахунку використання інформації з електронного листа непрацездатності та Реєстру застрахованих осіб. 

У той же час до заяви-розрахунку можна додати коментарі, пояснення та, за необхідності, скановані копії документів, які можуть бути використані при прийнятті рішення про фінансування.

 

Важливо!

Для покращення якості обслуговування та надання автоматизованої обробки заявок-розрахунків максимальна кількість листків непрацездатності в одній заявці-розрахунку обмежена до 200 штук.

Для уникнення помилок, при заповненні заяви-розрахунку використання лапок у назві суб’єкта господарювання не допускається.

Роботодавцям, для подання заяв-розрахунків, не потрібно укладати з Пенсійним фондом України договір про визнання КЕП , як це було раніше передбачено у взаємовідносинах із ФССУ.

Роботодавці, які з певних причин не можуть користуватися електронним кабінетом на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, можуть скласти заявку-розрахунок у паперовій формі та подати її до будь-якого сервісу Пенсійного фонду України.

 

 

 

За матеріалами –  Пенсійний фонд України 

Вітання!

Сьогодні святкує

свій день

народження

no events

Профспілка - єдина сила здатна нас захистити!

Лічильник

Сьогодні 12
Вчора33
Цього тижня 45
Цього місяця 45
Минулого місяця 764
За весь період 81956
Ваш IP: 3.93.74.25
Сегодня: 2023-02-02
Пользователей на сайте: 0
Гостей на сайте: 157