Набув чинності Закон про надання та використання відпусток

24 грудня набув чинності  Закон № 3494-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» .

Прес-служба Апарату ВР  роз'яснила , що новий Закон надав право працівникам у разі призову на військову службу отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки. Водночас Захисники та Захисники України, які звільняються з військової служби у зв'язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації повністю піти у відпустку тривалістю до 60 календарних днів, які ввійдуть до страхового стажу.

Щодо відпустки по народженню дитини тривалістю до 14 календарних днів , то її, за новим Законом, можна отримати:

- чоловік, дружина якого народила дитину;

- батько дитини, який проживає в цивільному шлюбі з матір'ю дитини (за заявою матері дитини та свідченням про народження дитини, в якій вказана відповідна інформація про батька дитини);

- бабуся, дідусь та інший повнолітній родич дитини (за заявою одинокої матері або одинокого батька).

Такою відпусткою по народженню дитини можна назвати лише одну з вищевказаних осіб та не пізніше трьох місяців від дня народження дитини.

Щодо відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин

Важливим законодавчим рішенням є збільшення кількості днів відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин - з 15 до 30 календарних днів.

На час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадку, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії проти України, негативного впливу техногенного, природного чи іншого характеру працівник може надаватися відпусткою без збереження заробітної плати без обмеження строку. Тривалість такої відпустки вторинною угодою.

 З сайту «ЛІГА ЗАКОН»

Лічильник

Please install plugin JVCounter!